Tagurpidi Lavka on sotsiaalne ettevõte, mis loodi 2009. aastal.

Kui traditsiooniliselt käivad kaubalavkad linnast kaugetesse maakohtadesse kaupa viimas, siis meie toome maalt väiketalunike poolt kasvatatud kauba linna. Soovime sellega tõsta linnaelanike teadlikkust Eestimaise toidu päritolust ja tuua kodusem toit taas linnainimesele lähemale.

Miks me seda teeme? Me ei taha osta poest prantsuse lillkapsast, hollandi tomateid ja hiina küüslauku, kui neid saab ka meie oma aedadest ja põldudelt. On alati saanud.

Sotsiaalse ettevõttena on meie eesmärk luua muutust ühiskonnas:

1. Soovime vähendada toidukauba keskkonnakoormust.

Teiselt poolt maakera toodud toidukaup tekitab suurt koormust keskkonnale, mis ei kajastu selle kauba hinnas. Transpordile kuluva kütuse heitmed, pakendite tootmine, mis hiljem muutuvad prügiks, pika tarneaja tõttu vajalikud säilitusained jms.

2. Soovime, et Eesti talunikel ja väiketootjatel oleks elatist.

Eesti maapiirkondades on traditsiooniliselt olnud üheks olulisemaks tegevuseks  talupidamine. Saates oma toiduraha teisele poole maakera jätame kohalikud talunikud ilma elatisest ning see protsess annab hoogu linnastumisele. Üha enam noori kolib maapiirkondadest linnadesse, kuna maal ei ole võimalust end ära elatada.

3. Soovime, et Eesti inimesed toituksid teadlikumalt ja tervislikumalt.

Kohalik toit on tihtipeale tervislikum valik, kuna seda ei ole pidanud pika maa tagant transportima ja säilitama. Kohalik toit on värskem ja puhtam. Toitudes kohalikust toidust annab võimaluse teada ja tunda oma toidu kasvatajat. Isiklik side toidu ja maaga annab toidule lisaväärtuse.

Tagurpidi Lavka on Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku asutajaliige. 

Tagurpidi Lavka asutati 2009. aasta augusti kuus üheksa sõbra poolt. Vaprad algatajad olid Riinu Lepa, Madis Aija, Marek Koit, Mona Mägi, Katri Sander, Epp Sillaste, Kristjan Tamm, Piret Kümmel ja Maria Kullamägi. Peagi peale asutamist liitus seltskonnaga ka Rista Koit. Tagurpidi Lavka idee autor ja ristiisa on Martin Varvas. 2011 aastal liitusid seltskonnaga Elle ja Urmas Gratškov. Lisaks mainitutele on aja jooksul Lavkas toimetanud suur hulk vabatahtlikke abilisi ja toetajaid. 

Tagurpidi Lavka MTÜ juhatuses on: Marek Koit, Riinu Lepa, Mona Mägi ja Epp Sillaste.

Oma tegevuses järgime eetikakoodeksit.

Lavka põhikiri

Majandusaasta aruanne 2014

Majandusaasta aruanne 2013